Tagasi

Ekskursioonid

Nagu ikka toimuvad ka sellel Muuseumiööl mitmed ekskursioonid üle terve Eesti.

TALLINN

Noored giidid kutsuvad muuseumiööl avastama Tallinna kõige suuremat muuseumi – vanalinna!

Kultuuripärandi aastal käivitunud noorte giidide programm jätkab taas. TASUTA ja kõikidele huvilistele, ennekõike aga lastega peredele suunatud linnaekskursioone juhivad vaprad õpilasgiidid Gustav Adolfi Gümnaasiumist.

Kõik ekskursioonid algavad muuseumiööl, 20. mail kell 18:00: grupid kogunevad Gustav Adolfi Gümnaasiumi õuel (Suur-Kloostri 16). Kõik retked on 45-55 minutit pikad, vajalik on eelregistreerimine (vt allpool). Muuseumiöö marsruudid:

1. All-linnas kuuleme lugusid kuulsamate all-linna hoonete kohta nagu Hobuveski, Paks Margareeta, Kolm õde, Pühavaimu kirik, Suurgildi hoone ning Raekoda. Samuti näeme, millist hoonet peeti veel 400 aastat tagasi üheks maailma kõige kõrgemaks ehitiseks. Ja kas Sa juba tead, kus asub Tallinnas Mustpeade maja ja Kolmekäelise Jumalaema kirik? Ja seda, miks kannab linnamüüri servas olev tänav Laboratooriumi nime ja miks oli just Pikk tänav Tallinna ajalooline tuiksoon?

Registreeru SIIN!

2. Toompea-jalutuskäigul tutvume Toompea tornide ja tornidega hoonetega ja saame teada, kus sepitsetakse Eesti riigi seadusi. Näeme, kus elasid kunagi kohalikud aadlikud, kus nad hingele kosutust said, kus nende lapsed koolis käisid ja kus saab tänapäeval näitlejaks õppida. Saame teada, kuidas tekkis Toompea ja teeme juttu Eesti riigi sümbolitest – vapist ja lipust, aga ka sellest, kuidas taanlased endale Tallinnast lipu said. Ja kuidas juhtus nii, et merelt ja maalt hakkas kõrgel üle Tallinna särama vene peakiriku rist?

Registreeru SIIN!

Küsimused õpilasgiidide projekti kohta (ootame liituma koole üle Eesti!):
Elle Lepik, elle@ouesope.ee
Riin Alatalu, riin.alatalu@gmail.com

HARJUMAA BUSSIRETK

18.00 väljumine Balti jaamast - Keila-Joa lossi muuseum - Arvo Pärdi keskus - Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum - Harjumaa Muuseum. Buss jõuab tagasi Tallinnasse orienteeruvalt südaööl. NB! Ekskursioon maksab 2 eurot, tasumine bussis sularahas.

Vajalik eelregistreerimine: hiljemalt 14. maiks telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee.

SAUE VALLA LÕUNAOSA KÜLADE AJALOORETK

Saue valla lõunapoolsed külad- Valingu, Jõgisoo, Tuula, Pällu, Koppelmaa, Maidla, Pärinurme, Tagametsa ja Ääsmäe kutsuvad kõiki tutvuma külade põnevate ajalooliste paikade. Räägime legende ning pärimusjutte, mängime vanu mänge, käime ära vanakraami laadal.

Ajalooretkele on võimalik tulla bussiga, jalgsi, rattaga või autoga. Meie ajalooretkeks on tellitud üks 49 kohaline buss. Bussile koha tagamiseks on vajalik eelnev broneerimine Ääsmäe kodulehel. Täpsem ajakava on täpsustamisel.

Lõunapaus toimub Ääsmäe külaplatsil, kus on võimalik Külaplatsi kohvikust osta sooja suppi, saiakesi, kooke ja jooke. Samuti on paljudes külades avatud käsitööletid. Võta kaasa sularaha!

PÄRNU

23.00–24.00 Pärnu Giidide Ühingu öine giidituur, algus Pärnu Muuseumi ees (Aida 3).

VALGA- JA VÕRUMAA BUSSIRETK

11.00–16.30 bussiekskursioon Valga Muuseum - Alaveski loomapark - Mõniste Talurahvamuuseum - RMK Pähni looduskeskus. Ekskursiooni maksumus sümboolne 1€, muid piletikulusid ei lisandu. Retkele võiks kaasa võtta piknikukorvi.

Vajalik eelregistreerimine: muuseum@valgamuuseum.ee või tel. 766 8868.

PÕLTSAMAA BUSSIRETK

15.00–19.00 bussiekskursioon Puurmani valda. Põltsamaa - Puurmani - Kursi - Härjanurme - Saduküla - Pikknurme – Põltsamaa. Algus 15.00 linnuse parklas, tagasi 19.00. Ekskursandid tuuakse kontserdi alguseks linnuse juurde tagasi, kirik asub Põltsamaa linnuses nagu
muuseumgi.

Bussiekskursioonil osalemiseks vajalik eelregistreerumine muuseum@poltsamaa.ee või
telefonil 529 3307.

PÕLVAMAA

Setomaa muuseumid
Muuseumiöö on nii pikk, et kel jaksu jõuab ühe õhtuga ka kõik kolm Setomaa muuseumit läbi sõita - Seto Talumuuseumist 15 km kaugusel asub Saatse Seto Muuseum ja Saatse Seto Muuseumist 34 km kaugusele jääb Obinitsa Muuseumitarõ.

SAAREMAA BUSSIRETK

"Saaremaa koolihariduse lugu"
Läbi aegade on Saaremaal kooliharidust antud nii spetsiaalselt selleks puhuks ehitatud koolimajades kui ka mõisahoonetes või lausa taludes. Muuseumiööl teeme bussiga pea poolele Saaremaale ringi peale ning külastame põnevamaid. Igaühel neist on põnev oma lugu. Alustame kunagise Kuressaare algkooli juurest, sealt suundume Aste kooli vaatama ning siis võtame suuna Paadla mõis-koolimajja. Jätkame Kärla kooliga ning Pidula mõis-algkooliga, kust sõidame edasi Kihelkonna kooli ja Kuusiku tallu, mis kunagi koolina tegutses. Kui jaksu jagub, peatume ka Mihkli talumuuseumis Vikil, et väheke osa saada sealsest muuseumiöö programmist.

Kohtumispaik: kell 17.00; Garnisoni 16, Kuressaare. Bussiringi lõpp-peatus on Kuressaare linnuses umbes kell 21.

NB! Kohtade arv on piiratud, vajalik on eelregistreerimine: kultuur@muuseum.tt.ee või tel 455 7541.

IDA-VIRUMAA BUSSIRETK

14.15 väljasõit Aserist
14.30 väljasõit Kiviõlist
14.50 väljasõit Kohtla-Järvelt Prestone juurest
15.00-15.45 Kukruse Polaarmõisa külastus
16.00-18.00 Jõhvi Kindluskiriku Muuseumis Gerri Orgma nukunäituse avamine ja Ene Lukka Jegikjani loend "Mängud läbi aegade"
18.15-19.15 Mäetaguse Jäägrimuuseumi külastus
19.30-21.30 Iisaku Kihelkonna Muuseumis peale põhiekspositsiooni ja ajutiste näituste külastuse seltskonnatantsud koos õpetaja Ave Jäägeriga ning Palamuse Gümnaasiumi draamaringi Lutsu Vägi etendused "Konn" ja komöödia "Tankla"
21.30 tagasisõit Aserisse

Bussipilet maksab 2 eurot, muid piletikulusid ei lisandu.

Eelregistreerumine: bussile saab registreerida kuni kohti jätkub tel 56643602 või aadressil anne.nurgamaa@iisakumuuseum.ee.

Tagasi