Tagasi

Aita korraldada Eesti suurimat muuseumipidu!

19. mail 2018 toimub taas Muuseumiöö, mis avab viieks tunniks tasuta ligi kahesaja muuseumi uksed üle terve Eesti. Muuseumiööd korraldab neljaliikmeline põhimeeskond, Eesti Muuseumiühing ja kümned ning kümned muuseumid üle terve Eesti. Ent Muuseumiöö sünnib igal aastal ka sadade vabatahtlike abil – öö vabatahtlikud aitavad laiali vedada ja üles kleepida plakateid, jagada öö programmilehti, vastavad publiku küsimustele, tegutsevad sündmuse staabis ja muuseumides kohapeal, loendavad ja küsitlevad publikut, aitavad koos muuseumitöötajatega eriprogrammi korraldada, tabavad suursündmuse melu kaameraga, jne, jne.

Muuseumiöö meeskonda on teretulnud väga erinevate oskustega vabatahtlikud, sest meil on kümneid erinevaid täitmist vajavaid rolle. Mõned rollid eeldavad head suhtlemisoskust, mõned lisaks eesti keelele vene või inglise keele oskust. Oluline on see, et Muuseumiöö vajab sel ja järgmisel aastal abilisi mitte ainult Tallinnas ja Tartus - tahame tekitada Muuseumiöö vabatahtlike võrgustiku üle Eesti, sest Muuseumiöö muuseume asub igas maakonnas.

Kui Sulle tundub, et oled valmis vähemalt mõne tunniga järgnevatel kuudel ja/või eriti just 2018. aasta maikuus Muuseumiöö toimumisele õla alla panema, siis lubame, et näed lähedalt, kuidas see suursündmus teoks saab, saad pista nina nii mõnegi muuseumi tagatuppa ja ehk saad isegi osa tulistest vaidlustest sündmuse staabis. Kindlasti sobib Muuseumiöö meeskond hästi ka museoloogia, kultuurikorralduse, kommunikatsiooni või turundusvaldkonna õppepraktika tegemiseks.

Et kandideerida Muuseumiöö vabatahtlike tiimi, täida palun ankeet SIIN.

Kui oled ankeedi täitnud, võtame sinuga õige pea ühendust ja räägime juba konkreetsetest rollidest.

Ootame Sind pikisilmi,
Muuseumiöö meeskond

Jelena Tšekulajeva
5544849
emy@muuseum.ee

Hanna-Liis Kont
hannaliis@muuseum.ee

Kommunikatsioon: Triin Männik
56201104
triin@pluk.ee

Tagasi