Tagasi

Uudised


Muuseumiööl sündis kõigi aegade publikurekord: tehti ligi 111 000 muuseumikülastust

Laupäeval, 20. mail toimunud järjekorras üheksandal üle-eestilisel Muuseumiööl tehti 111 000 muuseumikülastust, mis ületas õige napilt senise, 2015. aastal püstitatud publikurekordi. Muuseumiööl avasid oma uksed 201 muuseumit, arhiivi, galeriid ja muud ajaloo ning mäluga seotud paika. Eelmisel aastal tehti Muuseumiööl veidi rohkem kui 106 000 muuseumikülastust.

Homsel Muuseumiööl avavad tasuta oma uksed 200 paika üle terve Eesti

Homme, 20. mail toimub järjekorras üheksas üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on mänge". Tänavu võtab muuseumiööst osa rekordiliselt palju ehk üle 200 paiga, mis on muuseumiööde ajaloos esmakordne – veel eile õhtul lisandus programmi uusi paiku. Publikule on viie tunni jooksul tasuta avatud väga paljud suuremad ja väikesemad Eesti muuseumid ning lisaks mitmed avastuskeskused, galeriid, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused, kõik üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid.

Muuseumiöö toob mängud 198 paika üle terve Eesti

Laupäeval, 20. mail toimub järjekorras üheksas üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on mänge". Publikule on viie tunni jooksul avatud kõik suuremad ja kümned väikesemad Eesti muuseumid ning lisaks mitmed galeriid, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused – kõik üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 106 000 muuseumikülastust.

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade, sageli tuhandete inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad kümnetel tuhandetel inimestel üle terve Eesti põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiöö korraldustoimkonnas, saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises. Eriti hästi sobib kogemus neile, kes kaaluvad muuseumis töötamist või tahavad proovida kätt suhtlemist nõudvates rollides.

Muuseumiööl mängitakse üle Eesti rohkem kui 190 muuseumis

Veidi rohkem kui kuu aja pärast – laupäeval, 20. mail – toimub järjekorras üheksas üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja "Öös on mänge". Tänasest on avalikud öö eriprogrammid: muuseumides toimub kümneid eriekskursioone, mänguteemalisi töötubasid, kontserte, etendusi, mälumänge ja muud. Kokku võtab praeguse seisuga tänavu muuseumiööst osa üle 190 muuseumi, lisaks muuseumidele teevad oma uksed viieks tunniks tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning isegi tuletornid ja looduskeskused – üht või teistpidi kultuuri, teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevad paigad ja organisatsioonid. Eelmisel aastal tehti muuseumiööl üle terve Eesti rohkem kui 106 000 muuseumikülatust.

Muuseumiöö 2017 teema on "Öös on mänge"

Üle-eestiline muuseumiöö toimub tänavu 20. mail ning kannab pealkirja "Öös on mänge". Eelmisel aastal avasid muuseumiööl uksed 198 muuseumi ja mäluasutust ning ööst võttis hoolimata vihmasest ilmast osa rohkem kui 106 000 inimest.

Muuseumiööd külastas eelmisel aastal üle 106 000 inimese

Laupäeval, 14. mail 2016 toimunud järjekorras kaheksandast üle-eestilisest Muuseumiööst võttis osa rohkem kui 106 000 inimest, mis ületas korraldajate kõige julgemaid prognoose, arvestades vihmast ilma paljudes paikades üle Eesti ning samale õhtule langenud Eurovisiooni finaalvõistlust. Eelmisel aastal võttis muuseumiööst osa rohkem kui 110 000 inimest, mis tähistab ka muuseumiöö publikurekordit.
Tagasi